» » Гінкго білоба 'Mariken' (Ginkgo biloba 'Mariken')

Гінкго білоба 'Mariken' (Ginkgo biloba 'Mariken')

Гінкго білоба 'Mariken' (Ginkgo biloba 'Mariken')

Гінкго дволопатеве(Ginkgo biloba)—  реліктова рослинаєдиний сучасний вид роду гінкго, що є єдиним представником родини Гінкгові, яка, в свою чергу, є єдиною у класі Ginkgoopsida. Викопних видів у родині відомо близько 18.

За своїми морфологічними ознаками це дерево— одне з найбільш архаїчних дерев нашої планети, що збереглося до наших днів. Виникло від первісних голонасінних дерев приблизно 300млн років тому. Гінкго— єдиний нині живий представник «перехідної ланки» між папоротями йхвойними, якщо проаналізувати і порівняти певні ознаки будови репродуктивних органів.

Гінкго вважалось вимерлим до 1691р., доки його не виявили в Японії. Релікт знайшов у м.Наґасакі лікар голландського посольства Кемпфер. Виявилося, що в Китаї з давніх часів гінкго вирощували біля храмів як декоративну і лікарську рослину. Пізніше з Китаю насіння дерева потрапили до Японії і Кореї. Кемпферу гінкго зобов'язане своєю назвою. «Ґін» в перекладі з японської — сріблоПлід гінкго чимось нагадує абрикосу. Тому Кемпфер назвав знайдене ним дерево «сріблястою абрикосою»— «гінкго», запозичивши його з жаргону японських торговців насінням дерева. Пізніше Карл Лінней заносить цю назву до наукової класифікації. Кемпфер привіз насіння рослини до Голландії, і в ботанічному саду міста Утрехта з них виросло перше в Європі дерево гінкго. З 1754р. гінкго культивується в Королівських ботанічних садах в К'ю у Великій Британії. Перше насіння було доставлене туди з Японії. Саме з цього саду ведуть своє походження практично всі європейські дерева гінкго. З 1784 дерева гінкго ростуть у ботанічному саду Вільгельма Гамільтона поблизу Філадельфії в США.

Гінкго— це єдине унікальне дерево, що являє собою один вид, один у роді, який у свою чергу є одним у родині. Рослина є реліктовою та ендемічною. Рослина роздільностатева.

Опалі плоди швидко згнивають, сповнюючи повітря їдким запахом. Через це жіночі рослини не використовують для культурних насаджень. Але в Кореї, Японії та Китаї жіночі дерева навпаки вважаються кращими, тому що вони дають їстівні плоди.

Рослина досягає зрілості і починає плодоносити у 25— 30 років, до того часу важко визначити її стать. Через це у Китаї гінкго називають «King Sun Shu»— «дід і онук», оскільки зібрати перші плоди з дерева, посадженого дідом, зможе лише його онук.

Гінкго примітне незвичайною стійкістю до патогенів та рослиноїдних тварин, яку забезпечують різноманітні хімічні сполуки.

Гінкго білоба ‘Mariken’ - карликове штамбове листопадне деревце з подушковидною кроною. Висота у віці 10 років становить 1,5 м.

 
Гінкго білоба  'Mariken' (Ginkgo biloba 'Mariken')
Гінкго білоба  'Mariken' (Ginkgo biloba 'Mariken')
скачать dle 10.2 КиноСвин
12-04-2018, 13:51
5246 просмотров
  
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.
КОММЕНТАРИИ
5
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Ваше имя: *
Ваш e-mail: *
Текст комментария:
Код: Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
Введите код: