» » Церціс канадський (Cercis canadensis ,Lavender Twist’)

Церціс канадський (Cercis canadensis ,Lavender Twist’)

Церціс канадський лавендер твіст

(Cercis canadensis ,Lavender Twist’)

Рід - Церціс (Cercis)

Родина - Бобові (Fabaceae)

Батьківщина - Північна Америка

Рід церціс (cercis) відноситься до сімейства цезальпінієвих (Caesalpiniaceae) і нараховує всього сім видів листкових невеликих дерев або чагарників, поширених в субтропічних і помірних поясах Північної півкулі. В Центральному і Західному Китаї зустрічаються церціс китайський (C. chinensis) тацерціс кістоподібний(С. racemosa), в Середземномор’ї зростає церциіс європейський, або ж ріжковий (C. Siliquastrum), і церціс Гріффіта (C. Griffithi), який також поширений в регіонах Південно-Західної Азії. Ще три види – церціс брунькоподібний (С. reniformis), церціс західний (C. occidentalis) і церціс канадський (C. canadensis) – мають північноамериканське походження.

Варто відзначити, що види, котрі походять з Північної Америки відрізняються кращою зимостійкістю, аніж представники Середземномор’я і Азії. В Україні більше всього поширені церціс європейський та церціс канадський, а також їх форми і сорти.

Церціс канадський – це листкове дерево висотою до 12 м, з великими широкоовальними та серцевидними, загостреними на верхівці листками, котрі завдовжки сягають 16 см. Пластини листя темно-зеленііз сизуватим відтінком, а восени – світло-жовті. В умовах Запоріжжя вегетацію починають, на початку квітня листя розпускається в кінці квітня. Одночасно з розпуском листя стартує і цвітіння. Квітки – рожеві або бузкові, зібрані в пучки по 4-8 штук, за розмірами небагато менші, ніж у церціса європейського.

В будь яку пору року ця рослина привертає увагу. Взимку церціс вирізняється оригінальним стовбуром з викривленими гілками; влітку тішить світло-зеленою пишною кроною з листям оригінальної округлої форми; восени гілля обвивається гірляндами видовжених плодів, а навесні Ви обов’язково зупинитесь помилуватися шатром із ніжних квітів.

Церціс використовують в озелененні вже більше трьох сторіч, і з кожним роком його популярність зростає. Захоплення викликає незвично рясне цвітіння: багаточисленні лілово-бузкового кольору квіти щільно вкривають не тільки молоді паростки, але з’являються і на скелетних гілках і навіть на стовбурі. Таке явище називається «кауліфлорія» і зустрічається достатньо рідко в рослинному світі.

Наукова назва роду походить від грецького слова cercis – ткацький човник, адже за формою його плоди нагадують це просте пристосування. В народі церціс часто-густо називають «Іудине дерево». За однією з версій така назва пов’язана з походженням деяких видів зі Східного Середземномор’я. У Франції церціс називають «дерево з Іудеї». Згідно з іншою думкою, саме на цій рослині, а не на осиці (як прийнято вважати), повісився біблійний персонаж Іуда, після чого білі квіти дерева набули рожевого забарвлення. Окрім того, цвітіння дерев частіше за все відбувається після пасхальних свят. В українській мові існує інша назва рослини – «багряник» - через злегка червоне та багряне забарвлення молодих листочків та бобів.

Багрянник канадський Lavender Twist - це розкішно квітуче невелике дерево з розлогою кроною шатровідної форми, яку зазвичай називають плакучою. Річний приріст близько 15 см. Кора стовбура чорно-бурого кольору, покрита тріщинами, у старих гілок вона оливково-сіра, у молодих - гладка з червонуватим відливом. Стовбур і гілки нерідко бувають викривлені, що надає зовнішньому вигляду дерев особливу естетичність. Листя прості, цільні, округлої форми з загостреним кінчиком і з серцеподібною підставою, знизу опушені, зеленого кольору. На гілках вони розташовуються спірально.

 
Церціс канадський  (Cercis canadensis ,Lavender Twist’)
Церціс канадський  (Cercis canadensis ,Lavender Twist’)
скачать dle 10.2 КиноСвин
10-04-2018, 11:50
3350 просмотров
  
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.
КОММЕНТАРИИ
3
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Ваше имя: *
Ваш e-mail: *
Текст комментария:
Код: Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
Введите код: