» » Ліквідамбар смолоносний (Liquidambar styraciflua)

Ліквідамбар смолоносний (Liquidambar styraciflua)

  

Синоніми: амброве дерево, Ліквідамбар стіраксовий, бальзамічне дерево, ліквідамбра, стіраксове дерево.

 

Походження / історія: Родом з південних і східних районів США, Мексики, Гватемали. На території Європи ліквідамбар був більш поширений, але зник з-за зміни клімату за часів льодовикового періоду. В даний час ліквідамбар культивується в південних районах Чорноморського узбережжя і Кавказу. Назва Liquidambar позначає «рідкий бальзам» - через смоли, яку виділяє стовбур дерева.

 

Опис сорту / гідності: Це дерево буде грати першу скрипку на балу осінніх фарб - восени його листя набувають помаранчеві або червоні кольори. Нарости кори надають йому фантастичного вигляду і прикрашають дерево в зимовий період. Смолу, яку виділяє дерево, ацтеки вважали лікувальною, а її суміш з тютюном курили при дворі ацтекських імператорів. Цю смолу («рідку амбру») раніше широко експортували до Старого світу. Її вважали чудовим бальзамом, заспокійливим і зміцнюючим імунітет засобом.

 

Форма: Листопадне дерево з прямим стовбуром. У молодому віці з конусоподібної кроною, з часом - колонообразной.

 

Розмір: Висота дорослої рослини становить 10 - 20м, ширина 6 - 12м. Швидкість зростання / сила росту: За сезон активного росту, дає приріст 35см у висоту і 20см в ширину.

 

Кора: Коричнева з сильними тріщинами.

 

Пагони: зеленувато-коричневі, з часом ховаються сіро-зеленими наростами.

 

Листя: Чи схожі на листя клена, 3-5 лопатеві, шириною 10 - 18см, зубчасті по краю, з приємним ароматом. Верхня сторона темно-зелена, злегка блискуча, нижня - зелено-матова. Восени набирають темно-пурпурову, багряно-червоне забарвлення листя.

 

Квітки: Дрібні, непоказні, яскраво-зеленого кольору зі слабким червоним відтінком.

 

Час цвітіння: Травень.

 

Плоди: округлення форми, складаються з багатьох коробочок близько 3 см в діаметрі. Нагадують плоди платана, довго утримуються на дереві, прикрашаючи його.

 

Ставлення до світла: солнцелюбиве дерево.

 

Ставлення до вологи: Росте на вологих, добре дренованих грунтах.

 

Вид грунту: з вдячністю відгукується на внесення мінеральних і органічних добрив. Краще розвивається і росте на помірно вологих, слабокислих грунтах, що містять торф і дрібний щебінь.

 

Застосування: Завдяки дуже барвистому осінньому листі ліквідамбар добре поєднується з іншими яскравими осінніми рослинами. Також це дерево матиме гарний вигляд, якщо буде рости поодиноко на тлі зеленого газону. Завдяки вузькій кроні, його висаджують групами біля входів в будівлі. Посаджені в ряд дерева створюють алею і сприяють захисту від вітру. При ураженні кори амброве дерево має властивість виділяти ароматичну камедь (стіракс), яка використовується в парфумерії та виробництві лікарських засобів. Мальовничо виглядає ліквідамбра, посаджена у відносно глибокі керамічні контейнери круглої або прямокутної форми, колір яких поєднується з осіннім забарвленням листя.

 

Кліматична зона / зона морозостійкості: 6 - при певному догляді абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).

 


скачать dle 10.2 КиноСвин
24-10-2018, 10:35
195 просмотров
  
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Ваше имя: *
Ваш e-mail: *
Текст комментария:
Код: Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
Введите код: