» » Кунінгамія ланцетна (Cunninghamia lanceolata)

Кунінгамія ланцетна (Cunninghamia lanceolata)

 

Куннингамия ланцетовидная

Куннінгамія ланцетовидна

Cunninghamia lanceolata

Поширена на території Центрального і Південно-Західного Китаю; утворює великі ліси в горах на висоті 800-1300 м. в умовах помірно теплого і вологого клімату.

Висота стовбура: може досягати 50 метрів.

Крона: пірамідальної форми.

Гілки: розташовані по стовбуру практично мутовчато. Лінійно-ланцетні листя жорсткі, шкірясті, довжиною майже 7 см серповидно зігнуті, нагадує бразильську араукарію. Але по загальному вигляді куннінгамія ланцетовидна різко від неї відрізняється і швидше нагадує деякі кипарисові з витягнутими пірамідальними кронами.

У викопному стані куннінгамія відзначена в третичних відкладеннях Європи і Японії.

Зона: 7

Куннінгамія ланцетовидна - дерево широкого господарського використання. Легка, м'яка деревина куннінгаміі красивого червонуватого відтінку з досить сильним приємним запахом, стійка до ураження комахами і термітами дуже високо цінується в Китаї, де вона за значенням посідає друге місце після бамбука і широко використовується як будівельний і виробний матеріал для меблів, мостів, кораблів, і ліхтарні стовпів, підлоги, панелей, упаковки, а також для деревного волокна.З неї також роблять папір і отримують ефірне масло із запахом терпінеолу і цедрол. Тверду кору часто використовують як покрівельний матеріал.

Китайці називають куннінгамію (як, втім, і Тайвань) «деревом трун», так як її стійка до гниття деревина є основним матеріалом для їх виготовлення. Ту ж куннінгамію, однак, можна було б назвати і «деревом життя». Справа в тому, що в Північному В'єтнамі її густообліственні гілки незмінно застосовуються в якості притенення матеріалу (навіси) на плантаціях близького родича «кореня життя», помилкового женьшеню (Ропі pseudo-ginseng).

Поширена куннінгамія в горах на висотах від 1000 до 3600 м. В області природного зростання вона здавна культивується. У Китаї і Північному В'єтнамі можна зустріти гірські селища, навколо яких, як химерна варта, рядами стоять узкопірамідальні кіпарісовідні куннінгамії.

скачать dle 10.2 КиноСвин
24-10-2018, 13:53
288 просмотров
  
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Ваше имя: *
Ваш e-mail: *
Текст комментария:
Код: Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
Введите код: