Корисні властивості чорнобривцівЧорнобривці, бархотци (лат. Tagétes) - Рід однорічних і багаторічних рослин сімейства Айстрові, або Складноцвіті.
Латинську назва дав в 1753 році Карл Лінней від імені онука бога Юпітера - Тагет (Tages), який славився своєю красою і вмінням передбачати майбутнє.
Прийшли з Америки, де дико ростуть від Нью-Мексико і Арізони до Аргентини, і звідки в XVI столітті були завезені конкістадорами в Іспанію, а потім поширилися по Європі, Росії, Малої Азії і так далі.
На Україні називаються «чорнобривці» (чернобровкі), в Англії - «Меріголд» (золото Мері), в Німеччині - «студентська квітка» або «турецька гвоздика».
Коли садити чорнобривці на розсаду
Хоча посадку можна здійснювати відразу у відкритий грунт, слід пам’ятати, що чорнобривці дуже чутливі до різкого зниження температури і можуть загинути вже при показнику (-1). Тому, щоб перестрахуватися, краще здійснювати посів у домашніх умовах на розсаду. Починати це можна робити в березні-квітні, в залежності від сорту тегетесів. Якщо зробити все вчасно, то вже на початку червня рослина буде цвісти пишним цвітом.
Землю для розсади необхідно зробити живильної і рихлою. Під час росту краще підтримувати температуру в межах від 18 до 22 градусів. Поливають розсаду помірно — один раз в декілька днів. Для вирощування можна взяти ящики або миски. Але на дні їх необхідно забезпечити нормальний дренаж.
Посадка в грунт здійснюється в кінці травня — середині червня. У грунт висаджують рослини необхідно на 2-3 сам глибше, ніж вони росли в ящиках.
Якщо ви вирішили сіяти чорнобривці прямо в грунт, то це необхідно робити на початку червня, коли ризик заморозків буде найменшим. Перші сходи рослини з’являться вже через 5-10 днів. Цвітіння починається в середньому через 50 днів після посадки.
Корисні властивості чорнобривців
Наші пращури про користь яскравих чорнобривців дізналися ще дуже давно. Вони додавали квіти в їжу, багато дівчат використовували чорнобривці для поліпшення лактації і зміцнення імунітету. Сьогодні слава цих простих, але дуже корисних кольорів поступово починає відроджуватися. Чорнобривці використовують для лікування багатьох захворювань. А оскільки це ліки натуральне, використовувати його можуть всі бажаючі (за винятком тільки тих, хто не переносить окремі компоненти зі складу квітки).
Лікарські властивості чорнобривців допомагають у наступних питаннях:
- Запах чорнобривців у досить специфічний, але це не заважає квітці заспокоювати нервову систему і лікувати від стресів.
- Чорнобривці отримують від землі чимало корисних речовин, які дозволяють запобігати катаракту.
- Настої з квітів - прекрасні пото - і сечогінні засоби.
- Чорнобривці допомагають знімати запалення і боротися з бактеріями.
- Народна медицина рекомендує спробувати лікування чорнобривцями людям, що страждають від проблем з підшлунковою залозою.
- Лікувальні властивості чорнобривців допомагають при діабеті.
- Додавши кілька квіточок в чайну заварку, можна отримати справжній цілющий напій. Такий модифікований чай допоможе зміцнити імунітет і побороти простудні та вірусні захворювання.
- Чорнобривці можна і потрібно додавати в їжу людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Квіти нормалізують травлення і приведуть в порядок загальне самопочуття.
- Особливі рецепти дозволяють з допомогою чорнобривців знижувати тиск.
Послужний список цих простеньких квіточок досить великий, але навіть це далеко не повний перелік переваг чорнобривців.
Квіти:
- відновлюють шкіру після ран та опіків;
-лікують стоматит і ангіну;
- позбавляють від запорів;
- нормалізують стан судин.
|
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.
КОММЕНТАРИИ
1740
НАЙКРАЩЕ ЗА МІСЯЦЬ
Підсумки екологічної конференції 2024
Підсумки наукової екологічної конференції для учнівської молоді закладів освіти міста "Вплив воєнних дій в Україні на стан
Опитування
Чи хотіли б Ви, щоб Ваша дитина отримувала позашкільну освіту у дитячому ботанічному саду?
Усі опитування