Ялина європейська – смерека (Pіcea аbies (L.) H. Karst.)Була посаджена в рік заснування ботанічного саду, в 1958 році. Балюта Володимир Андрійович власноруч посадив перше дерево на території, яку тільки починали освоювати. Смерека є своєрідним символом і охоронцем для всіх співробітників і сьогодні. Величне дерево зростає на альпійській гірці, яка знаходиться навпроти тисової алеї, має розкидисту крону і дугоподібні гілки, які дуже схожі на новорічні гірлянди. В українській мові ялина європейська має багато місцевих назв. Зокрема найчастіше можна почути назву – смерека. В природі дерево може жити до 200-300 років і зростати до 40 м заввишки.
Цікаво що… Карпатські трембіти виготовляють з ялини європейської (смереки) і половинки інструменту скріплюються без клею щільними кільцями з ялинових гілок. Згідно з давньою гуцульською традицією, трембіту треба виготовляти з громовиці, тобто дерева, в яке влучила блискавка. Вважається що така трембіта звучить найкраще. До речі, жоден найвправніший тесляр не розчахне смеречину так рівно, як удар блискавки. Вік дерева повинен бути 120—150 років. До того ж громовиця повинна, як мовиться, дозріти: чим довше стоятиме вона під сонцем, чим довше її обвіватимуть вітри, тим гучнішою та дзвінкішою буде трембіта.
|
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.
НАЙКРАЩЕ ЗА МІСЯЦЬ
Опитування
Чи хотіли б Ви, щоб Ваша дитина отримувала позашкільну освіту у дитячому ботанічному саду?
Усі опитування